Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Adwokat Łódź
Porady

Adwokat Łódź

Adwokat Łódź pomaga uzyskać rozwód z orzeczeniem o winie

Sprawy rozwodowe mają niekiedy bardzo trudny przebieg. O ile małżonkowie są zgodni co do warunków rozwodu, podziału opieki nad dziećmi, alimentów czy podziału dóbr majątkowych i nie mają wzajemnych pretensji, rozwód udaje się uzyskać stosunkowo szybko. Jednak w sytuacji, gdy w grę wchodzi ustalanie, z czyjej winy nastąpił rozpad małżeństwa, sprawy mogą ciągnąc się latami. W takiej sytuacji z pewnością przyda się wsparcie dobrego adwokata. Adwokat Łódź reprezentuje małżonka, który nie godzi się na zaniechanie orzekania o winie.

Rozwód z orzeczeniem o winie czy bez?

Adwokat w łodziSąd orzeka rozwód tylko w sytuacji, gdy nastąpił trwały i zupełny rozpad pożycia małżeńskiego. Taka sytuacja ma miejsce wówczas, gdy ustały więzi fizyczne, psychiczne i gospodarcze między małżonkami. Może się tak stać z winy jednego małżonka, obojga małżonków, a nawet wówczas, gdy małżonkowie próbowali ratować związek, ale ich działania okazały się nieskuteczne. To sąd orzeka, kto ponosi winę za rozpad małżeństwa. Wyrok rozwodowy bez orzeczenia o winie może zapaść tylko wówczas, gdy małżonkowie wyrażają na to zgodę. Jeśli któryś z małżonków się temu sprzeciwia, sąd musi orzec kto ponosi winę.

Podsumowując, wyrok rozwodowy może zapaść bez orzekania o winie, z winy jednego małżonka bądź z winy obojga małżonków. Najszybciej zapada wyrok bez orzekania o winie, ponieważ wówczas nie zachodzi potrzeba gromadzenia materiału dowodowego w celu udowodnienia winy. Jeśli jednak małżonkowie są skonfliktowani, nie potrafią porozumieć się w kwestii opieki nad dziećmi czy wysokości alimentów, nie godzą się na orzeczenie bez winy. Jeżeli wina jednego z małżonków jest ewidentna, sytuacja jest w miarę jasna. Często jednak jest tak, że adwokat Łódź (zobacz kancelariamadejczyk.biz) musi pomóc zgromadzić twardy materiał dowodowy, bo ustalenie winy nie jest takie proste.

Rozwód z orzeczeniem o winie – adwokat Łódź mówi o korzyściach

AdwokatNiekiedy małżonkowie prowadzą wyczerpującą emocjonalnie, długotrwałą batalię w sądzie, bo próbują wykazać, że to nie oni są odpowiedzialni za rozpad pożycia, a druga strona konfliktu. Nic w tym dziwnego, bowiem uzyskanie orzeczenia o winie małżonka daje wiele korzyści. Winny małżonek podlega obowiązkowi alimentacyjnemu – jeżeli druga osoba pozostaje w niedostatku nie ze swojej winy, może starać się o alimenty na siebie od byłego małżonka. Orzeczenie o winie może mieć również wpływa na to, jak sąd podzieli opiekę nad dziećmi.

Czym właściwie jest orzeczenie o winie?

Orzeczenie o winie to podsumowanie i ocena wspólnego pożycia małżonków. Niekiedy jasno da się wykazać, który małżonek ponosi winę za rozpad tego pożycia, ale nie zawsze jest to takie proste. Konieczne jest przedstawienie szczegółowych argumentów i konkretnych informacji. Adwokat Łódź pomaga wówczas zebrać i przedstawić dowody, które zostaną przyjęte przez sąd. Na pewno szybciej uda się orzec winę, gdy łatwo da się udowodnić zdradę, przemoc fizyczną i psychiczną, alkoholizm lub inne uzależnienia, porzucenie rodziny bądź niezaspokajanie jej potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *