Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

adwokat łódź
Porady

Adwokat Łódź

Adwokat Łódź – jak zostać adwokatem?

Adwokat to zawód, o którym, obok strażaka, piosenkarki czy fryzjerki, marzy wiele dzieci. Z biegiem lat wizja dorosłego życia się zmienia, bo nagle interesuje coś innego, zawód adwokata wydaje się być nudnym, albo też dlatego, że nie ma się predyspozycji do jego wykonywania. Adwokat Łódź jest jednym z lepiej płatnych zawodów, ale droga do jego zdobycia jest długa.

Adwokat Łódź – czy ten zawód wciąż daje prestiż?

Adwokaci spotykają się ze szacunkiem społeczeństwa, przede wszystkim dlatego, że doskonale znają prawo i stoją na jego straży. To nie do końca tak, ponieważ adwokat, który bierze udział w postępowaniu karnym, niejednokrotnie występuje w imieniu oskarżonego, który jest winny zarzucanych czynów. Podejmowanie takich spraw wydaje się nam, zwykłym obywatelom, kuriozalne. Ale między innymi na tym polega ten zawód.

Adwokat niewątpliwie jest zawodem prestiżowym przez samo to, że nie jest dla każdego. Tylko wybitne jednostki mogą zostać adwokatami, przynajmniej w teorii. Droga do tego zawodu jest długa – wiele lat nauki, staże, aplikacja. Ale to, czy adwokat Łódź jest zdolny do wieloletniej pracy na sali sądowej, okazuje się znacznie później. Oczywiście kancelarie adwokackie udzielają porad prawnych w sprawach różnego kalibru. Czasem są to drobnostki, sprawy spadkowe, rozwody, podziały majątku, przewinienia drogowe, drobne kradzieże. Ale adwokat jako jedyny może również brać udział w sprawach karnych. Zwykły prawnik czy nawet radca prawny nie ma takich uprawnień.

Jak zostać adwokatem?

Adwokaci najczęściej prowadzą własne kancelarie (zobacz kancelariamadejczyk.biz). Udzielają porad prawnych i pomocy prawnej klientom indywidualnym i biznesowym. Mogą sporządzać opinie prawne i reprezentować klientów przed urzędami i sądami. Świadczą również usługę stałej, kompleksowej obsługi prawnej przedsiębiorstw.

Zanim do tego dojdzie, adwokat musi zdobyć odpowiednie wykształcenie. Pierwszym krokiem w drodze do kariery są pięcioletnie studia prawnicze. Wiele osób w tym momencie kończy swoją edukację, ale są i tacy, którzy idą dalej – uzyskują wpis na listę aplikantów. Wpis można uzyskać poprzez złożenie odpowiednich dokumentów, a następnie zdanie egzaminu wstępnego. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku z egzaminu, należy złożyć wniosek o ww wpis.

Aplikacja trwa trzy lata. W tym czasie przyszły adwokat Łódź zdobywa wiedzę i doświadczenie. Aplikacja kończy się egzaminem, który, jak pokazują statystyki, zdaje około 70% aplikantów. Adwokaci raczej nie mają problemów ze znalezieniem pracy, ale o tym, czy na pewno są w stanie wykonywać ten zawód na co dzień, przekonują się w latach kolejnych. Adwokat Łódź musi cały czas śledzić zmiany w przepisach, musi być osobą wyjątkowo odpowiedzialną i sumienną, musi też umieć nawiązywać dobre relacje z klientami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *