Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Porady Prawo

Jak skutecznie pozyskać fundusze z UE?

Fundusze z Unii Europejskiej pomogły w realizacji wielu pokaźnych inwestycji. Przemierzając polskie drogi, odwiedzając szkoły i instytucje kultury, niejednokrotnie natkniemy się na tablice informujące, że projekty te zostały zrealizowane ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Ale wsparcie unijne nie dotyczy jedynie dużych publicznych inwestycji. Na pieniądze mogą liczyć również mali prywatni przedsiębiorcy, o ile spełnią określone warunki.

Dlaczego warto starać się o środki pochodzące z funduszy unijnych?

Z funduszy unijnych warto korzystać przede wszystkim dlatego, że stanowią realną pomoc i rzeczywiście przyczyniają się do rozwoju polskich firm, a co za tym idzie – polskiej gospodarki. Są to środki przeznaczone na konkretny cel, często znacznie łatwiej dostępne, niż środki z budżetu państwa. Poza tym nierzadko jest to pomoc bardzo szybka, wręcz doraźna, natomiast nie wymagająca natychmiastowego zwrotu. Oczywiście o szczegóły każdorazowo warto dopytać księgowych lub prawników zajmujących się tematyką funduszy europejskich. Porad prawnych w tym zakresie udziela kancelaria prawna Łódź. Łódzcy prawnicy analizują sytuację klienta i jeśli pozyskanie środków unijnych jest w danej sytuacji możliwe – udzielają wszelkiego wsparcia, by środki jak najszybciej trafiły na jego konto.

Pomoc prawna w uzyskaniu funduszy z UE

Fundusze europejskie zapewniają korzystne finansowanie, które pozwala na rozwijanie biznesu. Są dostępne dla podmiotów działających w różnych branżach i na różnych zasadach. A co najważniejsze – są świetną alternatywą dla pozyskiwania finansowania na rynku dłużnym. Jednak aby pozyskanie funduszy było możliwe, konieczne jest spełnienie określonych warunków. Procesowanie wniosków o dotacje, jeśli przedsiębiorca nie jest do tego należycie przygotowany, może się znacząco przedłużać. Z tego powodu o fundusze z UE warto starać się we współpracy z kancelarią prawną.

Na początek kancelaria prawna Łódź bezpłatnie przeanalizuje, czy projekt nadaje się do skorzystania z funduszy unijnych. Analiza projektu pod pozyskanie funduszy z UE odbywa się w kilku prostych krokach. Analitycy sprawdzają poprawność wniosku pod względem formalnym, ale także jego zawartość jakościową. Wszystkie wyliczenia muszą się zgadzać, planowana działalność nie może naruszać obowiązujących przepisów, ponadto dobrze należy uzasadnić, dlaczego projekt wymaga dofinansowania i jakie korzyści przyniesie on społeczeństwu.

Proces ubiegania się o środki z funduszy unijnych, w zależności od rodzaju dotacji, może być kilkuetapowy. Kancelaria prawna Łódź pomoże wybrać najlepszy program, tak by przedsiębiorca mógł uzyskać możliwe najwięcej środków w możliwie najkrótszym czasie. Prawnicy przygotują niezbędne dokumenty i będą wspierać przedsiębiorcę w trakcie trwania postępowania o przyznanie dotacji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doskonałemu przygotowaniu merytorycznemu i współpracy z ośrodkami badawczymi z całej Polski, współpraca z przedsiębiorcami, również tymi potencjalnymi, układa się bez zarzutu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *