Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Fora prawnicze
Prawo

Kancelaria adwokacka Łódź – kiedy warto się zgłosić?

Z problemem natury prawnej można próbować mierzyć się na wiele sposobów. Zwykle zaczynamy od wypytania znajomych, którzy być może mają za sobą podobne doświadczenia, oraz od przewertowania kolejnych stron internetowych. Czasem okazuje się jednak, że bez pomocy prawnika ani rusz. Osoby o niskich dochodach mogą próbować umówić się na bezpłatne konsultacje prawne. Pozostałym pomocy udzieli kancelaria adwokacka Łódź.

Kiedy warto zgłosić się do kancelarii adwokackiej?

Zawsze, kiedy nie możemy znaleźć rozwiązania problemu natury prawnej, czy to dotyczącego życia osobistego, czy zawodowego. Czasem wystarczy jedna rozmowa z prawnikiem, który podpowie jak wygląda dana sytuacja w świetle prawa i co można zrobić, by ją rozwiązać. Zdarza się, że dalej klient poradzi sobie już sam. Ale bywa i tak, że sytuacja jest bardziej skomplikowana i wymaga dalszej współpracy klienta z kancelarią adwokacką. Najpierw następują próby polubownego rozwiązania sprawy, słane są kolejne pisma, w końcu sprawa trafia do sądu, odbywają się kolejne rozprawy. W skrajnych przypadkach sprawy ciągną się latami i kosztują klienta wiele nerwów. To bardzo ważne, by adwokat dodatkowo nie potęgował stresu, a potrafił umiejętnie porozmawiać z klientem, uspokoić go, zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa.

Kancelaria adwokacka Łódź – sprawy rodzinne

Sprawy rodzinne są jednymi z najczęściej podejmowanych przez kancelarie adwokackie. Nierzadko są to sprawy delikatne, przez klientów nazywane wręcz dramatami rodzinnymi, zwłaszcza jeśli pojawiają się próby ograniczenia jednemu z rodziców kontaktów z dzieckiem.

zapisywanie spadku

Kiedy warto zgłosić się do adwokata? Na pewno wtedy, gdy podejmiemy decyzję o rozwodzie, na który druga strona się nie godzi i na odwrót. Rozwód jest jedną z najbardziej skomplikowanych spraw rodzinnych. Mając u boku dobrego adwokata, na pewno łatwiej jest przejść przez ten proces. Zwróćmy uwagę, że kancelaria adwokacka Łódź nierzadko pomaga nie tyle w zdobyciu wyroku orzekającego rozwód, ale również uregulowaniu wszystkich spraw rodzinnych i majątkowych małżonków. Jakie to sprawy? M.in. orzeczenie o władzy rodzicielskiej nad wspólnymi małoletnimi dziećmi, określenie miejsca zamieszkania dzieci i ustalenie kontaktów dzieci z rodzicem, z którym nie mają wspólnego miejsca zamieszkania. W tle nierzadko są też alimenty na dzieci (ewentualnie również małżonka) i podział majątku wspólnego małżonków.

Łamanie praw pracowniczych

Z usług adwokata bardzo często korzystają też osoby, które zostały niesłusznie zwolnione z pracy (nierzadko w trybie dyscyplinarnym), nałożono im dotkliwe kary, które na zawsze zostaną umieszczone w aktach, choć w ich mniemaniu na takie kary nie zasłużyli. Po poradę prawną zgłaszają się też ci, którzy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę albo doznali uszczerbku na zdrowiu w wyniku zaniedbań pracodawcy. Sąd pracy zajmuje się również sprawami związanymi z wydawaniem i sprostowaniem świadectw pracy.

Oczywiście może zdarzyć się i tak, że to pracodawca zgłasza się do adwokata. Nierzadko mamy do czynienia z pozwem wzajemnym, kiedy to pracodawca nie czeka na rozwikłanie sprawy założonej przez pracownika, a składa własny pozew.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *