Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Kancelaria prawnicza Łódź
Porady

Kancelaria prawnicza Łódź

Kancelaria prawnicza Łódź – co musisz sprawdzić zanim wybierzesz?

Wybór prawnika, który udzieli dobrej i wyczerpującej porady prawnej, nie jest wcale prosty. W sytuacjach podbramkowych często istotną rolę odgrywa czas, przez co decydujemy się na wybór prawnika, który po prostu znajduje się najbliżej. Nie zawsze jest to dobre posunięcie. Lepiej ostudzić emocje i sprawdzić, która kancelaria prawnicza Łódź jest najlepsza.

Adwokat czy radca prawny?

Wszystko zależy od tego, z jaką sprawą zwracamy się do prawnika. Zarówno adwokat, jak i radca prawny jest osobą kompetentną, upoważnioną do świadczenia różnorodnej pomocy prawnej. Osoby wykonujące wspomniane zawody ukończyły prawnicze studia magisterskie, a następnie trzyletnią aplikację, zakończoną egzaminem. O ile studia magisterskie mogły być identyczne, o tyle aplikacja radcowska i adwokacka to dwie zupełnie inne kategorie. W trakcie odbywania aplikacji należy podjąć praktyki w kancelarii radcowskiej bądź adwokaturze – zależnie od obranego kierunku. Kancelaria prawnicza Łódź to zarówno kancelaria radcowska, jak i adwokacka. Największa różnica między nimi jest taka, iż radca prawny nie może być obrońcą w sprawach karnych i karnoskarbowych. Reprezentowanie przed sądami karnymi jest domeną adwokatów.

Kancelaria prawnicza Łódź – na co zwrócić uwagę?

Oczywiście nie na lokalizację, o czym zostało wspomniane we wstępie. Warto natomiast zaczerpnąć języka wśród znajomych – być może ktoś korzystał z pomocy danego prawnika i może o tym opowiedzieć? Dobrym pomysłem jest również wizyta na stronie internetowej kancelarii i zapoznanie się z zamieszczonymi tam referencjami – dużo referencji od klientów uzyskała Kancelaria Prawna Madejczyk. Oprócz referencji, warto poczytać o zakresie prowadzonej działalności prawnej oraz wykształceniu i doświadczeniu zdobytym przez pracowników. Nie bez znaczenia są także godziny pracy oraz, w sytuacjach nagłych, możliwość skontaktowania się o dowolnej porze.

Klienci indywidulani i biznesowi – czy wszystkie kancelarie obsługują obydwa typy klientów?

Dobra kancelaria prawnicza Łódź powinna na równi traktować wszystkich klientów, niezależnie od stopnia zawiłości sprawy czy wynagrodzenia, uzyskanego za udzielone porady prawne. W przypadku klientów indywidulanych sprawy są zwykle mniejszego kalibru. Dotyczą wielu dziedzin życia osobistego i zawodowego klientów, przez co pozwalają, szczególnie początkującym prawnikom, na zdobycie bogatych doświadczeń. Przykładowa kancelaria prawnicza Łódź pomaga zarówno w sprawach cywilnych, dotyczących budownictwa, pracy, jak i skomplikowanych relacji rodzinnych. Jeśli chodzi o klientów biznesowych, większość kancelarii oferuje usługi w postaci kompleksowej obsługi prawnej. Duże firmy i rozbudowane przedsiębiorstwa niekiedy nie mogą funkcjonować bez stałej, bieżącej pomocy prawników. Potrzebują wsparcia przy prowadzeniu negocjacji kontraktów, podczas wystąpień przed organami administracji publicznej, a wielu przypadkach, także przed sądami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *