Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Kradzież w sieci
Ciekawostki

Kradzież w sieci – praktyczne informacje

Kradzież w sieci – co to jest

Przestępstwa mogą przyjmować naprawdę bardzo różne formy. Chodzi tutaj przede wszystkim o bardzo dużą różnorodność popełnianych przestępstw. Co ciekawe, z jednej strony jest to związane ze zmieniającą się technologią. Chodzi tutaj przede wszystkim o szereg nowoczesnych urządzeń i technologii, które sprawiały, że bardzo duża ilość biznesów po prostu przeniosła się do Internetu i prowadzi działalność online. W związku z tym pojawił się nowy rodzaj przestępstwa nazwany  kradzieżą w sieci.

przestępstwo w sieciCzym dokładnie jest kradzież sieci i jak duże ma tak naprawdę znaczenie? Kradzież w sieci to nic innego jak działanie polegające na bezprawnym kopiowanie treści, grafik czy szeroko rozumianej własności, które znajdują się w Internecie. Przykładem kradzieży w sieci będzie na pewno kopiowanie treści z e stron firmy lub z bloga i umieszczanie jej na swojej stronie jako własnej. Takie działanie jest nielegalne i karalne. Niestety kradzież w sieci jest bardzo często po prostu niezwykle trudna do udowodnienia.

Oczywiście problemy z udowodnieniem kradzieży w sieci są skomplikowane i jest ich dużo, ale nie oznacza to tak naprawdę, że nie można jej wcale udowodnić. W praktyce da się to zrobić, wymaga to jednak trochę czasu i energii. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, ze kradzież w sieci nie powinna być traktowana lekko i każde działanie, które nawet w bardzo odległy sposób może wskazywać na kradzież w sieci powinno być karane. Nie zapominajmy przecież, że wszytko co znajduje się w Internecie jest czyjąś własnością intelektualną i nie może być kopiowanie bez zgody właściciela.

Kradzież w sieci – praktyczne porady

niebezpieczeństwo w sieciJeśli chodzi o kradzież w sieci należy także pamiętać, że jest kilka podstawowych zasad, które mogą nam pomóc w jej uniknięciu. Po pierwsze, istnieją sposoby, które mogą sprawić, że zabezpieczymy publikowane przez nas treści. Po drugie istnieje także możliwość umieszczenia ostrzeżeń i informacji, ze dana treść czy element jest naszą własnością intelektualną i nie powinno się go kopiować. Poza tym, pamiętajmy, że kradzież w sieci jest przestępstwem i ma swoje konsekwencje. Jako taka może być także zawsze zgłaszana.

Oczywiście, nie wszystkie osoby kopiują treści z premedytacją. Część z nich po prostu nie wie, że kopiując treść lub pobierając obrazek popełniają jakieś przestępstwo. Wydaje im się po prostu, że nie ma w tym nic złego. W takim przypadku zawsze lepiej najpierw skontaktować się z daną osobą i po prostu poprosić o usunięcie treści. Zazwyczaj takie działanie wystarczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *