Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Kupno mieszkania
Porady

Kupno mieszkania – aspekty prawne

Kupno mieszkania – gdzie szukać

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie życia na własną rękę we własnym mieszkaniu. Tradycje związane z mieszkaniem w jednym domu, z rodziną wielopokoleniową, która mieszkała razem odchodzą powoli w przeszłość. Większość młodych ludzi dzisiaj pragnie zacząć życie po swojemu, we własnym mieszkaniu gdzie sami mogą podejmować decyzje i żyć w sposób, który im właśnie odpowiada. Stąd coraz więcej młodych par poszukujących mieszkań. Mimo, że rynek nieruchomości, zarówno pierwotny jak i wtórny daje wiele możliwości wyboru do zakupu należy podejść z głową. Przed zakupem mieszkania koniecznie trzeba zastanowić się nad kilkoma kluczowymi kwestiami, warto także dokładnie wiedzieć na jakie aspekty zwrócić uwagę.

Pierwsze pytanie, które się nasuwa to gdzie szukać ofert mieszkań. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z kupnem mieszkania na początku warto szukać dosłownie wszędzie, tak aby zdobyć jako takie rozeznanie w temacie i móc jasno określić na jakim tak naprawdę mieszkaniu nam zależy. Mamy zatem oferty i ogłoszenia w internecie, oferty agencji nieruchomości czy te polecone przez znajomych. Jak tylko zaczniemy faktycznie przeglądać, a potem sprawdzać oferty mieszkań od razu sami stopniowo przekonamy się na co tak naprawdę zwracać uwagę i co konkretnie nas interesuje. Na co koniecznie należy zwracać uwagę porównując rzeczywisty stan mieszkania z opisem z ogłoszenia?

Kupno mieszkania – aspekty prawne

Przede wszystkim koniecznie sprawdźmy takie kwestie jak: dokładne  parametry techniczne mieszkania, a więc ilość i powierzchnia pomieszczeń, zadłużenie nieruchomości, czy mieszkanie nie ma przypadkiem hipoteki i w końcu także cena. Dzięki temu, że będziemy systematycznie przeglądać oferty w szybkim czasie zaczniemy się orientować czy kupno mieszkania o określonej powierzchni za daną cenę nie jest zbyt dużym wydatkiem. Od razu będziemy wiedzieli czy określona cena za dany metraż i stan mieszkania nie jest zbyt wygórowana lub podejrzanie niska. Kolejne kwestie, o których nie należy zapominać to rok budowy oraz stan techniczny najważniejszych instalacji. Oczywiście nie należy zapominać także o przeanalizowaniu wysokości opłat, takich jak czynsz czy opłaty za media.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *