Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Opłaty egzekucyjne
Ciekawostki

Opłaty egzekucyjne – o czym pamiętać

Opłaty egzekucyjne – kiedy są pobierane

Prawo to dla wielu osób czarna magia. Zawiłe przepisy prawne, kruczki i całkowicie niezrozumiała terminologia sprawia, że naprawdę ciężko się zorientować nawet w najprostszych przepisach. Mimo, że tak naprawdę przepisy prawne dotyczą nas na co dzień wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jakie przepisy prawne mają moc w określonych sytuacjach. Warto zawsze gdy tylko mamy okazję zapoznać się z najważniejszymi przepisami prawnymi tak aby nie musieć się bezskutecznie tłumaczyć, że przecież nie wiedzieliśmy.

Jedną z bardziej nieprzyjemnych sytuacji w życiu jest z pewnością zaciąganie długów. Tak naprawdę nikt nie chce mieć długów, ale zdarzają się sytuacje, które jednak tego wymagają. Bez pożyczenia pieniędzy nie damy sobie po prostu rady. W konsekwencji musimy się potem zmagać z uciążliwą spłatą długów, lub gdy z jakichś powodów nie damy rady powinniśmy się liczyć z wizytą komornika. Komornik to nic przyjemnego i dla wielu osób bardzo duża trauma. Jeśli więc wiemy, że możemy mieć problem ze spłatą długów warto wiedzieć jak działa komornik i na czym polegają opłaty egzekucyjne.

W dużym uproszczeniu komornik w imieniu wierzyciela ma za zadania ściągnięcie długu. Za swoje działania pobiera tak zwane opłaty egzekucyjne. Warto wiedzieć, że opłaty egzekucyjne są pobierane od dłużnika. Wysokość opłaty egzekucyjnej zależy od wartości wyegzekwowanego świadczenia. W dużym skrócie są to podstawowe informacje dotyczące sposobu w jaki działa komornik, w jaki sposób wykonuje swoje działania (egzekucja) oraz czym w swej istocie są opłaty egzekucyjne.

Opłaty egzekucyjne – praktyczne informacje

Jeśli faktycznie stoi przed nami widmo wizyty komornika, warto wiedzieć jak się do niej przygotować, oraz jaki tak naprawdę jest zakres obowiązków. Warto dokładnie poszukać informacji dotyczących praw i obowiązków komornika, sposobu wykonywania czynności prawnych, sposobu obliczania i ściągania opłat egzekucyjnych oraz wszelakiego rodzaju informacji dotyczących dalszego postępowania. Co ciekawe, szereg informacji możemy znaleźć w Internecie, chociażby na blogach prawniczych.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *