Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Pomoc prawna dla firm
Porady Prawo

Pomoc prawna dla firm

Nie w każdej firmie musi istnieć osobny dział prawny czy choćby stanowisko pracy utworzone specjalnie dla prawnika. Pomocy prawnej firmom udzielają również kancelarie prawne, doskonale zorientowane w przepisach prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa handlowego czy prawa pracy. Pomoc prawna dla firm może być świadczona w ramach stałej współpracy bądź też doraźne – wszystko zależy od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Dlaczego prawnik potrzebny jest w firmie?

Nawet jeśli przedsiębiorca przez długi czas nie musi korzystać z pomocy prawnej, to prędzej czy później zdarzają się sytuacje, w których ta pomoc jest mu niezbędna. To wcale nie oznacza, że przedsiębiorca wpadł w tarapaty, a prawnik musi go z nich wyciągnąć. Pomoc prawna wielokrotnie udzielana jest właśnie po to, by ustrzec się przed błędem. Prawnicy udzielają porad, wyjaśniają zawiłości przepisów prawa, analizują wzory umów bądź też sami konstruują umowy, statuty i inne wiążące dokumenty.

Prawnik jest potrzebny w firmie, by udzielać porad prawnych, ale i rozwiązywać problemy wymagające interwencji specjalisty w dziedzinie prawa. Prawnik może w imieniu klienta prowadzić sprawy sądowe, występować przed organami administracji czy dłużnikami. Tym samym przedsiębiorca oszczędza czas i może zająć się innymi sprawami firmy. Jednocześnie ma pewność, że prawnik przeprowadzi wszelkie działanie zgodnie z literą prawa.

Pomoc prawna dla firm – współpraca z kancelarią radcowską

Radca prawny może zająć się gromadzeniem informacji o firmie, z jaką jego klient chce nawiązać relację biznesową. Może podjąć się również oceny ryzyka planowanych działań, które mogłyby zakłócić płynność finansową firmy. Może pomóc w procesie restrukturyzacji firmy, formowania kolejnych działów, powoływania spółek czy likwidacji. Może prowadzić niektóre sprawy pracownicze i udzielać porad osobom zatrudnionym w dziale kadrowo-płacowym. Wszystko to może odbywać się w ramach stałej współpracy firmy z kancelarią radcowską.

Obsługa prawna firm

Pomoc prawna dla firm to jedna z usług znajdujących się w ofercie kancelarii radcowskich. Radcy prawni udzielają wsparcia z zakresu wielu dziedzin prawa, przede wszystkim prawa gospodarczego, prawa spółek, prawa handlowego, prawa pracy, ale również prawa własności intelektualnej czy prawa podatkowego. Robią to wtedy, gdy zachodzi taka konieczność, a więc nie przebywają przez cały czas na terenie firmy klienta, ale w każdej chwili są gotowi do realizacji zleconych przez niego zadań. Taka współpraca to dla firmy spora oszczędność. Stała obsługa prawna firmy jest znacznie mniej kosztowna niż zatrudnienie własnego prawnika, a jednocześnie daje duży komfort i poczucie bezpieczeństwa. Sprawy firmy, które wymagają interwencji prawniczej, prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów, będących na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *