Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Porady

Prawnik usługi – kompleksowe usługi prawnicze

Konieczność bronienia własnych praw, rozwiązania zawikłanych spraw rodzinnych i spadkowych albo udowodnienia winy osoby lub firmy, która nas oszukała, wymusza konieczność nawiązania współpracy z prawnikiem. Aby go znaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło prawnik usługi. Nie chodzi jednak o to, by naszymi sprawami zajmował się przypadkowy prawnik, a osoba kompetentna, skuteczna i życzliwa dla klienta.

Kto ma kompetencje do świadczenia usług prawniczych?

Ukończenie studiów wyższych na kierunku prawniczym oznacza, że dana osoba zdobyła tytuł magistra prawa i ma kompetencje do udzielania porad prawnych. Po pięcioletnich studiach magisterskich można otworzyć kancelarię prawną, jednak w praktyce zaufanie do takich osób jest znacznie niższe, aniżeli do specjalistów po aplikacji. Jeżeli chcemy uzyskać profesjonalną poradę i skorzystać z wysokiej jakości usług prawniczych, powinniśmy odwiedzić radcę prawnego lub adwokata.

Radca prawny i adwokat

Do zawodów prawniczych zalicza się również notariusza, kuratora sądowego, prokuratora czy sędziego, niemniej pomoc prawna, porady prawne i usługi prawnicze są tym, co kojarzymy przede wszystkim z kancelariami radcowskimi i adwokackimi. Aby zostać radcą prawnym lub adwokatem, należy ukończyć trzyletnią aplikację (radcowską lub adwokacką), w trakcie której zdobywa się nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie. Aplikacja kończy się egzaminem i wpisem na listę radców prawnych lub adwokatów. Osoba, która uzyskała taki wpis, może nazywać siebie specjalistą w dziedzinie prawa i może świadczyć usługi prawnicze na wysokim poziomie. Dlatego chcąc uzyskać kompleksową pomoc prawną, nie powinniśmy szukać jedynie po haśle prawnik usługi, a skupić się na frazie radca prawny usługi lub adwokat Łódź usługi.

Prawnik usługi – ekspercka rada i pewne wsparcie

Adwokat i radca prawny to zawody zaufania publicznego. Społeczeństwo z góry zakłada, że osoby wykonujące te zawody działają w dobrej wierze, zgodnie z prawem i w trosce o dobro klienta. Idąc do prawnika, chcemy czuć się komfortowo i bezpiecznie. Jeżeli prawnik wykazuje dużą skuteczność w rozwiązywaniu spraw, ale nie potrafi zapewnić dobrej atmosfery, sprawia wrażenie rozkojarzonego, wiecznie zabieganego i niezbyt życzliwego, prawdopodobnie nie będzie mógł liczyć na zbyt wielu klientów. Oczywiście skuteczność w tym zawodzie jest kluczowa, ale należy pamiętać, że niektóre sprawy, zwłaszcza dotyczące życia rodzinnego, są dla klientów trudne i bolesne. Dobry prawnik powinien być konkretny i rzeczowy, ale i empatyczny. Ma udzielić eksperckiej rady, ale i zapewnić wsparcie w trudnych chwilach.

W ramach świadczonych usług prawnik powinien przeprowadzić staranną analizę sytuacji. Prawnik usługi świadczy na miejscu, w kancelarii prawnej, ale w razie potrzeby także w sądzie lub reprezentując klienta przed organami administracji publicznej. Usługi prawne mogą polegać na udzielaniu porad ustnych, ale także na sporządzaniu dla klienta pozwów, wniosków, umów czy statutów. Kolejnym krokiem jest wspomniane już reprezentowanie klienta przed sądami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *