Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

prawnik
Porady

Radca prawny Łódź – zawód zaufania publicznego

Wykonywanie zawodu zaufania publicznego to duża odpowiedzialność, ale i prestiż. Lekarz, doradca podatkowy, inżynier budownictwa, adwokat czy radca prawny to zawody, w przypadku których niezbędna jest ugruntowana wiedza, ale i pewne predyspozycje. Nie może ich wykonywać osoba nieodpowiedzialna, nieangażująca się w wykonywane obowiązki, mało skrupulatna. Radca prawny Łódź udziela porad prawnych osobom (firmom, instytucjom), które nie potrafią samodzielnie poradzić sobie z problemem natury prawnej i wierzą, że z pomocą wykwalifikowanego prawnika znajdą możliwie najlepsze rozwiązanie. Radca prawny musi postępować w taki sposób, by nie zawieść zaufania publicznego.

Łatwy dostęp do kancelarii radcowskich

Borykając się z problemem natury prawnej, często pierwsze kroki kierujemy do kancelarii prawnej mieszczącej się najbliżej naszego miejsca zamieszkania czy też miejsca pracy, chociaż tak naprawdę nie wiemy, co na temat kancelarii sądzą osoby, które miały okazję korzystać z jej usług. Dzieje się tak, ponieważ z góry zakładamy, że każda kancelaria radcowska świadczy usługi na wysokim poziomie i w każdej porad prawnych udzielają kompetentne osoby. Dlatego też radca prawny Łódź, wykonując zawód zaufania publicznego, wybierany jest często ze względu na lokalizację kancelarii, a nie to, jaką uczelnię ukończył i czym dotychczas zajmował się w swojej karierze. Takie myślenie nie jest błędem, jednak mając możliwość sprawdzenia opinii na temat dostępnych w okolicy kancelarii radcowskich, warto to zrobić. Dobry radca prawny znajdzie rozwiązanie naszego problemu w możliwe najkrótszym czasie.

Wykonywanie zawodu zaufania publicznego

Na radcach prawnych ciąży duża odpowiedzialność. Wykonując zawód zaufania publicznego, zobowiązani są do zachowania w tajemnicy na temat wszystkiego, czego dowiedzą się od klientów, którym udzielają pomocy prawnej. Ponadto w każdej sytuacji muszą stosować się do obowiązujących aktów prawnych, co nie jest łatwe, biorąc pod uwagę ich ilość, a także częstotliwość, z jaką wprowadzane są nowe przepisy i kolejne aktualizacje.

Każdy radca prawny Łódź posiada obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Radca prawny, a także aplikant radcowski, podlegają odpowiedzialności dyscyplinarnej za zawinione, nienależyte wykonywanie zawodu radcy prawnego oraz za czyny sprzeczne ze ślubowaniem radcowskim lub z zasadami etyki radcy prawnego. Odpowiedzialność dyscyplinarna dotyczy również sytuacji, gdy radca prawny nie zawarł umowy obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Radca prawny Łódź – obsługa osób fizycznych i przedsiębiorstw

Kancelaria radcy prawnego pomaga w rozwiązywaniu problemów prawnych, z jakimi borykają się osoby fizyczne, jak i przedsiębiorstwa, instytucje, fundacje itd. Niekiedy jest to jednorazowa pomoc prawna, dotycząca jednej, konkretnej sprawy, innym razem bieżąca obsługa prawna, polegająca na negocjowaniu warunków umów, sprawdzaniu poprawności zapisów w dokumentach, sporządzaniu regulaminów, statutów itp.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *