Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Ubezpieczenie cyberprzestępstwa
Ciekawostki

Ubezpieczenie cyberprzestępstwa – szczegóły

Ubezpieczenie cyberprzestępstwa

Mimo że w Polsce jeszcze nie każdy zdaje sobie sprawę, że warto inwestować w ubezpieczenia różnego rodzaju, co roku wiele osób zaczyna myśleć o swojej przyszłości i ubezpieczać siebie, swoje rodziny, a także majątki. Różnorodność ubezpieczeń jest niesamowita, możemy ubezpieczyć swój dom, psa, dzieła sztuki czy nawet sprzęt narciarski, który będziemy zabierać w podróż. Sporo firm

Ubezpieczenie cyberprzestępstwa – od czego chroni

cyberprzestępstwoUbezpieczenie cyberprzestępstwa będzie kluczowe dla wszystkich firm i podmiotów, które nie tylko działają w sektorach informatycznych, ale posiadają zwykłe biura zaopatrzone w drukarki i poczty elektroniczne. Ubezpieczenie cyberprzestępstwa będzie chronić nas właśnie w przypadku wycieku danych naszych klientów, o które nie jest wcale trudno. Każdemu z nas zdarzyło się pewnie wysłać maila z innym plikiem niż chcieliśmy. Jednak jeśli w pliku zamieszczone były dane naszych klientów, nasza firma może mieć spore problemy. Podobnie jest z urządzeniami, pamiętajcie, że wszystkie dane na Waszych drukarkach zostają w nich i często sprzedając stare urządzenie, sprzedajmy również wszystkie ważne i poufne informacje.

Ubezpieczenie cyberprzestępstwa a hakerzy

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, czy ktoś nie będzie chciał zaatakować naszej strony internetowej czy poczty elektronicznej, może się okazać, że nasza firma ucierpi wizerunkowo. Jeśli mamy stronę, na którą wchodzą nasi klienci i nagle przestaje one działać może się okazać, że firma poniesie olbrzymie straty wtedy również warto pomyśleć o polisie na ubezpieczenie cyberprzestępstwa. Nawet jeśli nasze straty nie będą finansowe, ale okaże się, że ktoś nam zrobił „psikus” i zamieścił nieciekawe treści na naszej stronie i ucierpiał nasz wizerunek również ubezpieczenie cyberprzestępstwa może nam pomóc.

Ubezpieczenie cyberprzestępstwa a RODO

cyber atakNa pewno zetknęliście się z nową ustawą o ochronie danych osobowych RODO, która będzie obowiązywać na terenie Unii Europejskiej od maja tego roku. Jej zalecenia co do archiwizacji i przechowywania danych osobowych będą bardzo rygorystyczne. Tym bardziej warto zainteresować się jak ochronić siebie, swoją firmę i pracowników przed wypływem ważnych informacji, który może nieść w konsekwencji pozwy sądowe i zadośćuczynienia w milionowych kwotach. Można ochronić się przed tym problemem ubezpieczeniem cyberprzestępstw.

Oczywiście warto również samemu dbać o to, żeby pewne minimalne zabezpieczenia w każdej firmie funkcjonowały i zwracać uwagę na przechowywanie danych osobowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *