Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Ciekawostki Porady

Czy warto skorzystać z funduszy europejskich?

Dzięki funduszom europejskim udało się przeprowadzić w naszym kraju wiele dużych inwestycji i wdrożyć różnego rodzaju programy. Dotacje wsparły m.in. rolników, biedniejszą młodzież, osoby stawiające na odnawialne źródła energii i szereg rozmaitych przedsiębiorstw. Na dotacje unijne w dalszym ciągu mogą liczyć osoby, które planują otwarcie własnej działalności. Przedsiębiorcom zdecydowanie opłaca się korzystanie z funduszy europejskich. Kancelaria prawnicza w Łodzi pomaga w pozyskaniu takich środków.

Fundusze europejskie – dotacje, pożyczki, gwarancje kapitałowe

Zdecydowana większość przedsiębiorców zainteresowana jest dotacjami unijnymi o charakterze bezzwrotnym. Jednak nie w każdym przypadku takie środki udaje się pozyskać. Aby uzyskać dotację bezzwrotną, zwykle trzeba spełnić szereg wymagań. Kancelaria prawna Łódź dokładnie wyjaśni, jakie są warunki pozyskania dotacji i oceni realne szanse na zdobycie bezzwrotnych środków. Jeśli jednak dotacje będą poza zasięgiem przedsiębiorcy, nadal istnieje szansa na skorzystanie z funduszy unijnych. Inne formy finansowania także są atrakcyjne. Pożyczki udzielane są na niewielki procent, gwarancje kapitałowe klarowne.

Wielu przedsiębiorców niestety nie wie, że może skorzystać z funduszy europejskich. Często mówi się o podstawowych formach finansowania działalności, tymczasem Unia Europejska oferuje znacznie więcej możliwości. Niestety zdobycie funduszy wymaga często przygotowania szeregu dokumentów, sporządzenia dokładnego opisu działalności i znajomości regulaminów, procedur i wytycznych. Dlatego nieoceniona jest pomoc prawna w pozyskiwaniu funduszy UE. Prawnicy dokładnie przeanalizują projekt klienta, sprawdzą, czy nadaje się do skorzystania z funduszy unijnych i znajdą właściwy program. Następnie przygotują niezbędne dokumenty i będą wspierać klienta podczas trwania postępowania o udzielenie środków unijnych.

Dlaczego warto skorzystać z funduszy europejskich?

Wnioskowanie o fundusze europejskie zmusza przedsiębiorcę do solidnego przygotowania całej inwestycji. Tym samym szanse na powodzenie nowego biznesu znacząco rosną. Poza tym przedsiębiorca może patrzeć znacznie szerzej, może rozwijać pomysły, na których wdrożenie nie byłoby go stać bez wsparcia unijnego. Fundusze europejskie pozwalają na podejmowanie kroków kluczowych dla dalszego rozwoju biznesu.

Fundusze europejskie to doskonała alternatywa dla pozyskiwania finansowania na rynku dłużnym. Jest to korzystne, dostępne dla różnych branż finansowanie działalności firm. Fundusze unijne to ogromne wsparcie pozwalające zwiększyć konkurencyjność firm na rynku. Środki unijne wspierają gospodarkę, ale i ekosystem, ponieważ priorytetowo traktowane są projekty innowacyjne, przewidujące działania mające na celu ograniczenie zanieczyszczenia środowiska, umożliwiające wprowadzenie na rynek pracy nowych osób, w tym pochodzących z grup wykluczonych społecznie. Ponadto środki unijne pozwalają na szybszy, bardziej dynamiczny i nastawiony na nowoczesne rozwiązania rozwój firmy. Fundusze europejskie chętnie przyznawane są projektom opartym o nowe technologie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *