Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Porady

Gdzie szukać pomocy w sprawie prawa gospodarczego?

Prawo gospodarcze to bardzo szeroka dziedzina, bowiem reguluje zarówno działalność przedsiębiorców prowadzących firmy jednoosobowe, jak i średnich i dużych firm, a także instytucji, fundacji czy spółek państwowych. Każdy, kto prowadzi działalność zarobkową, musi stosować się do przepisów prawa gospodarczego. Gdzie szukać pomocy, jeśli zrozumienie przepisów sprawia trudności? Z pomocą przychodzi kancelaria prawna.

Co to jest prawo gospodarcze?

Termin prawo gospodarcze ma jedynie charakter doktrynalny, co oznacza, że nie określa się nim żadnej szczegółowej dziedziny prawodawstwa. Jest to jednak termin często używany przez samych prawników, którzy chcą w ten sposób uszczegółowić swoją ofertę, określić, czym dokładnie zajmuje się kancelaria prawna i na jaką pomoc mogą liczyć firmy i przedsiębiorstwa, które zgłoszą się do kancelarii radcowskiej.

W środowisku prawniczym prawo gospodarcze określa się jako zespół norm regulujących status prawny przedsiębiorców oraz stosunki prawne związane z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. W tym miejscu należy zauważyć, że działalność w Polsce można prowadzić w różnych formach – prawo gospodarcze zajmuje się każdą z nich. Dlatego podmiotem prawa gospodarczego jest każdy przedsiębiorca, bez względu na to, jaką działalność prowadzi i kim są jego kontrahenci.

Jeżeli w ofercie kancelarii znajduje się hasło prawo gospodarcze Łódź, można się domyśleć, że łódzki adwokat albo radca prawny udziela porad w zakresie ustaw i innych aktów normatywnych, które w jakikolwiek sposób dotyczą prowadzenia biznesu.

Kancelaria prawna – pomoc na rzecz przedsiębiorców

Prowadząc własną firmę, nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć – czasem zdarzają się sytuacje, z którymi przedsiębiorca nie może poradzić sobie samodzielnie. Wówczas nieoceniona jest pomoc księgowych, ale czasem i ona okazuje się niewystarczająca. Wówczas najlepiej, jeśli sprawie przyjrzy się adwokat Łódź. Konstytucja gwarantuje podmiotom prawa gospodarczego swobodę podejmowania i wykonywania działalności gospodarczej w każdej z dopuszczalnych form prawnych oraz na własny rachunek i ryzyko. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorca może postępować w sposób zupełnie dowolny. Poza prawami zagwarantowanymi w konstytucji, ma również obowiązki, które zostały wyszczególnione w ustawach i innych aktach prawnych obowiązujących na terenie RP.

Prawo gospodarcze Łódź – doradztwo

Kancelaria prawna zajmuje się doradztwem z zakresu prawa gospodarczego. Co to oznacza? Czego konkretnie możemy oczekiwać od łódzkich prawników? Oferta wygląda zwykle podobnie i obejmuje pomoc w rozwiązywaniu sporów między przedsiębiorcami, sporów na linii przedsiębiorca – regulator, a także sporów arbitrażowych. Ponadto adwokat Łódź zajmuje się przygotowywaniem umów, listów intencjonalnych, porozumień i innych niezbędnych dokumentów. Oferta obejmuje również doradztwo w zakresie prawa spółek, prawa zamówień publicznych oraz prawa pracy. Wszystkie te dziedziny są ze sobą dość mocno powiązane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *