Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Porady Prawo

Czym zajmuje się adwokat?

Jeśli chodzi o zawody prawnicze w Polsce, wyróżniamy ich co najmniej kilka. Z prawem na pewno powiązani są sędziowie, kuratorzy sądowi, prokuratorzy, radcy prawni, notariusze czy adwokaci. Przeciętny obywatel nie zawsze wie, czym dokładnie zajmują się osoby wykonujące te zawody, zwłaszcza że na przestrzeni lat nastąpiło sporo zmian. Przykładowo kompetencje radców prawnych i adwokatów zostały niemal zupełnie zrównane, choć w przeszłości adwokatów łączono niemal wyłącznie ze sprawami karnymi, a radców prawnym z poradnictwem w sprawach drobniejszych.

Kim jest adwokat? Jak zostać adwokatem?

Adwokat to osoba, która ukończyła pięcioletnie studia prawnicze, a następnie trwającą trzy lata aplikację adwokacką. Oczywiście w tym czasie powinna odbyć odpowiednie staże, które przygotują ją do wykonywania zawodu adwokata. Aplikacja adwokacka kończy się egzaminem. Jego pozytywny wynik upoważnia do uzyskania wpisu na listę adwokatów. Wpis listę adwokatów następuje na wniosek zainteresowanej osoby, na podstawie uchwały okręgowej rady adwokackiej właściwej ze względu na miejsce odbycia aplikacji adwokackiej.

Droga do zdobycia zawodu adwokata jest długa, ale z pewnością opłacalna. Adwokat Łódź cieszy się powszechnym szacunkiem, ponieważ profesja ta uznawana jest za prestiżową i należy do grupy zawodów zaufania publicznego. Poza tym adwokaci osiągają wysokie zarobki.

Oczywiście nie każdy ma predyspozycje do wykonywania zawodu adwokata. Powinna to być osoba otwarta, spostrzegawcza, szybko kojarząca fakty, mająca odpowiednie podejście do ludzi, odważna i odpowiedzialna, a przy tym lubiąca stale pogłębiać swoją wiedzę.

Kancelaria adwokacka Łódź – czym zajmuje się adwokat?

Adwokatów można spotkać przede wszystkim w kancelariach adwokackich, choć niektórzy wybierają inną ścieżkę kariery. Czasem prawnik decyduje się na współpracę z jedną dużą firmą i zajmuje jej kompleksową obsługą prawną, stając się tym samym osobistym prawnikiem firmy.

Jeśli chodzi o adwokatów świadczących usługi prawne w kancelariach adwokackich, tu profil działalności także może być różny. Niektóre kancelarie nastawiają się na współpracę z klientem biznesowym, koncentrując na konkretnych dziedzinach przemysłu albo firmach prowadzonych w określonej formie. Innym razem kancelaria adwokacka Łódź udziela porad prawnych z określonych dziedzin prawa, specjalizując się w prawie rodzinnym albo prawie pracy. Oczywiście są i takie kancelarie, które obsługują wszystkich klientów, niezależnie od charakteru zaistniałego problemu prawnego.

Kancelaria prawna Łódź – pomoc adwokata

Adwokat Łódź świadczy pomoc prawną poprzez udzielanie porad prawnych, sporządzanie opinii prawnych i opracowywanie projektów aktów prawnych, statutów i różnego typu umów. Zajmuje się również reprezentowaniem klientów przed organami administracji publicznej i sądami.

Adwokaci udzielają pomocy prawnej zarówno firmom i instytucjom, jak i osobom prywatnym, co wymaga znajomości przepisów prawa z wielu różnych dziedzin. Często jest jednak tak, że w danej kancelarii adwokackiej jest kilku adwokatów, a każdy ma nieco inną specjalizację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *