Kancelaria Prawna

Blog na temat kancelari prawnej czyli wszystko co musisz wiedzieć o prawie

Wprowadzenie spółek w Anglii
Porady

Wprowadzenie spółek w Anglii – co warto wiedzieć?

Forma działalności, jaką jest brytyjska spółka LTD, cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Wysp, ale także tych osób, które na stałe w UK nie mieszkają. Stało się tak, ponieważ firmę w Anglii możemy otworzyć nawet wówczas, gdy nie mamy zamiaru prowadzić działalności stricte na terenie Wielkiej Brytanii. Oczywiście w czasie, gdy kraj należał do Wspólnoty Europejskiej, dopełnienie formalności było znacznie łatwiejsze. Ale nawet teraz wprowadzenie spółek w Anglii jest możliwe.

Wielka Brytania jako okno na świat

Przez wiele lat Wielka Brytania uchodziła za jedno z państw, do których Polacy podróżują najczęściej. Oczywiście nie chodzi tu o podróże turystyczne, a o emigrację zarobkową. Anglia stwarzała perspektywy rozwoju, dawała możliwość zdobycia godziwego wynagrodzenia za pracę i zgromadzenia środków finansowych niezbędnych do dokonania inwestycji w Polsce. Chociaż oknem na świat powinni być dla nas zachodni sąsiedzi, to jednak miano to nieoficjalnie przyznano Wielkiej Brytanii. Nawet ci, którzy nie zdecydowali się na emigrację, chętnie nawiązywali współpracę z brytyjskimi podmiotami. Wymiana handlowa z UK stała się dla wielu czymś zupełnie naturalnym. Jednocześnie wzrastało zainteresowanie brytyjskim prawem gospodarczym i podatkowym. Wiele osób zaczęło dostrzegać korzyści wynikające z prowadzenia firmy w UK.

Wprowadzenie spółek w Anglii – dlaczego warto?

Prowadzenie firmy w UK jest znaczenie łatwiejsze aniżeli zarządzenie firmą zarejestrowaną w Polsce. Przejrzyste przepisy i niewielka ilość formalności zdecydowanie zachęcają do aktywności na rynku brytyjskim. Dotyczy to zwłaszcza działalności prowadzonej w formie spółki LTD, czyli odpowiednika polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Wśród zalet spółki LTD należy wymienić nie tylko łatwość rejestracji, niewielką ilość formalności i łatwość prowadzenia firmy, ale również to, że prowadzenie spółki jest dla przedsiębiorcy po prostu korzystne. Niskie podatki i jasne zasady rozliczeń sprawiają, że wprowadzenie spółek w Anglii przez obcokrajowców jest bardzo częste.

Spółka w UK, a działalność poza Wielką Brytanią

Brytyjskie prawo umożliwia wprowadzenie spółek na Wielką Brytanię nie tylko wtedy, gdy działalność będzie prowadzona przez obcokrajowców, ale również wtedy, gdy będzie prowadzona poza granicami UK. Warunek jest taki, że nie może to być działalność skoncentrowana wyłącznie w jednym miejscu, polegająca na stacjonarnej sprzedaży produktów i usług. Odpadają zatem lokale gastronomiczne, salony urody, sklepy z artykułami budowlanymi itd. Natomiast wprowadzenie spółek w Anglii powinno zainteresować tych, którzy w związku z prowadzoną działalnością, cały czas zmieniają miejsce pobytu.

Świadczenie usług na terenie całego kraju, a nierzadko również zagranicą, a także wykonywanie pracy na odległość (różnego rodzaju usługi online) również daje możliwość założenia spółki LTD na terenie Wielkiej Brytanii. Dokładnych informacji na ten temat udzielają pracownicy polskich biur księgowych w Anglii. Biura księgowe wyjaśnią również wszelkie wątpliwości związane z brexitem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *